Vyhledávání v inzerátech
Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Věděli jste, že i tohle je půjčka?

Jste proti půjčkám ze zásady? Vy přece umíte tak skvěle hospodařit, že půjčka je pro vás vlastně sprosté slovo. A jste si tím tak úplně jistí? Ne, tohle není více než hloupá otázka.

Půjčky nepůjčky

Budeme-li detailisté – stali jste se dlužníky ve chvíli, kdy jste podepsali smlouvu s vaším mobilním operátorem. Čerpáte služby, za které zaplatíte později.Existuje ale i mnoho skutečně finančních produktů, se kterými si zkrátka slovo půjčka běžně nespojujeme, ačkoliv nic jiného ve své podstatě nejsou. Podívejme se na ty nejběžnější – kreditní karta, kontokorent, splátkový prodej.

Kreditní karta

V rukou dobrého hospodáře může být neocenitelná. Standardně mívá bezúročné období, což znamená, že si půjčujete peníze zadarmo, pokud je včas vracíte. Poskytovatelé k ní také většinou nabízejí i další bonusy a zvýhodnění, které tak činí její správné používání pro klienty ještě zajímavější. Karta ale bývá určena pouze k bezhotovostním platbám, výběry v hotovosti bývají zpoplatněny nepříjemně vysokými částkami. A nezapomeňte na to, že i se svou kartou stále utrácíte cizí peníze!

Kontokorent

Banky jej nabízejí pod různými názvy, ale princip zůstává stále stejný. Povolují vám přečerpat finanční prostředky na vašem běžném účtu do mínusu. Nevýhodou tohoto typu půjček bývá poměrně vysoký úrok, na druhou stranu povolený kontokorent je půjčkou,

Půjčka

 Odkazy na články

která je po ruce vždy, když potřebujete peníze, a nemusíte o ni stále znovu žádat.

Splátkový prodej

Lednička, pračka, televize, počítač – věci, bez kterých si svůj každodenní život už neumíme představit. Čas od času však doslouží a třeba na nové zrovna nemáte našetřeno. Pak můžete využít splátkového prodeje, kdy si zboží odnesete domů a jeho cenu hradíte následující rok či dva v měsíčních splátkách. V případě, že chcete tento produkt využít, vybírejte z akčních nabídek a využijte možnost splátek bez navýšení.

Diskuse

Novinky
Anketa