Vyhledávání v inzerátech
Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Soukromé půjčky na směnku

Zjistili jste, že vám nevyhovuje nabídka bankovních produktů a že si dokonce nevyberete ani v nebankovní sféře?

Nevěšte předčasně hlavu, i pro vás se jistě najde půjčka jako dělaná, neboť stále existuje možnost obrátit se se svou žádostí o peníze na soukromého investora.

Soukromě bez pravidel

Ať už se vám na oficiální nabídce nelíbilo cokoliv, soukromý investor může přesně toto ustanovení, je-li to reálné, změnit, zmírnit, či zcela ze smlouvy odstranit. Samozřejmě nelze předpokládat, že by vám půjčil např. bez úroků či stanovení doby splatnosti, ale je v jeho silách i moci najít s vámi v této věci kompromis přijatelný pro obě strany. Pokud ne, vždy se lze obrátit na někoho jiného.

Směnka vše jistí

99% soukromníků, kteří vám svěří své peníze, bude jako zajištění půjčky požadovat váš podpis na směnce. Ta v ideálním případě nikdy nepřijde ke slovu, protože vy svůj dluh splatíte – řádně a včas. Pro případ nouze si tím ovšem váš soukromý investor kryje záda. Na základě platné a všechny zákonné náležitosti splňující směnky totiž lze získat exekuční výměr na nezodpovědného dlužníka velice snadno a rychle.

Půjčky na směnku

 Odkazy na články

Soukromé půjčky na směnku nemusí být poslední volbou

Přestože se lidé často k soukromým půjčkám na směnku uchylují až jako k poslední možnosti jak získat peníze, ne vždy to musí být nejhorší možná varianta – právě naopak. Soukromníka, jak již bylo řečeno, nesvazují žádné závazné předpisy a může vám proto vyjít vstříc mnohem více než kterýkoliv jiný poskytovatel. Otázkou pouze zůstává, chce-li. Jistým rizikem také může být samotný podpis směnky, která bývá mnohdy vyplněna na mnohem vyšší částku, než kolik činí dluh, či nevyplněná vůbec. Podpis takovéhoto dokumentu pak ovšem vyžaduje značnou důvěru panující mezi dlužníkem a věřitelem. Nikdy tedy nezapomínejte, že každý potenciální věřitel si své klienty předem prověřuje, a proto stejné právo náleží i druhé straně.

Diskuse

Novinky
Anketa