Hlavní strana - nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Jak na oddlužení

Jsou vaše finanční těžkosti takové, že už skutečně nevíte, jak je řešit? Slyšeli jste o možnosti oddlužení nebo osobního bankrotu a uvažujete o této alternativě, jen nevíte, jak na to?

Nejdříve se podrobně seznamte s tím, co oddlužení je, komu je určeno a jaké podmínky musí dlužník splňovat. Můžete samozřejmě využít nabídku některé ze společností, které se oddlužením zabývají, ale mějte na paměti, že konečné rozhodnutí o oddlužení je pouze na soudu, žádná jiná instituce vám ho zaručit nemůže.

Co je oddlužení a komu je určeno

Pokud dlužník není schopen splácet své závazky a má více věřitelů, může uvažovat právě o oddlužení, při kterém ho soud může zprostit až 70% neuhrazených závazků. K tomu je potřeba splňovat soudem stanovené náležitosti. Především je potřeba podat návrh na oddlužení, tuto formu může využít pouze fyzická osoba. Právnickým osobám jsou určeny jiné formy oddlužení, např. reorganizace nebo konkurz.

Podmínky pro oddlužení

O způsobu oddlužení rozhodne výhradně soud. Ten povolí oddlužení pouze tam, kde je možné předpokládat, že dlužník bude schopen splatit nejméně 30% dluhů. Nižší částky je možno splatit pouze po dohodě s věřitelem. Je nutné mít stálý příjem (může to být příjem ze zaměstnání, práce na dohodu, příjem z brigády, mateřské nebo důchodu). Prokázán by měl být i poctivý úmysl dluhy splatit. Pokud dlužník splní veškeré povinnosti, bude osvobozen od části pohledávek do výše 70%.

Návrhem na oddlužení vše začíná

Prvním a nejdůležitějším krokem k oddlužení je podání návrhu na oddlužení.

Půjčka bez registru

 Odkazy na články

Jedná se o značně obsáhlý formulář, který musí být zcela správně a přesně vyplněn, pokud by obsahoval chyby nebo nepřesné údaje, bude automaticky zamítnut. Samotné oddlužení pak probíhá odváděním stanovené části příjmu věřitelům. Soud stanoví insolvenčního správce, který dohlíží na splátkový kalendář, popřípadě na prodej majetku dlužníka. Pokud dlužník nebude své povinnosti plnit, může mu být již schválené oddlužení zrušeno.

Diskuse

Pravý sloupec:

Novinky

Sociální sítě:

Anketa