Vyhledávání v inzerátech
Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Půjčky pro dlužníky existují

Pravděpodobně je jen málo lidí, kteří nikdy v životě nevyužili nějakou půjčku. Půjčování se stalo zcela běžným jevem.

Někdy se však může stát, že kvůli zcela nepředvídatelným okolnostem nebo nedbalostí dojde k tomu, že se dlužník opozdí se splátkami a octne se v registru dlužníků. Na tyto lidi pak pohlížejí banky a většina nebankovních společností jako na nespolehlivé a už u nich nemají šanci získat další půjčku, i když by ji nutně potřebovali. I dlužníci však mají možnost půjčit si – u soukromníků nebo u části nebankovních institucí, které pro poskytnutí půjčky nevyžadují čisté registry.

Seriózní poskytovatel je základ

Mezi poskytovateli, kteří jsou ochotni půjčit dlužníkům, bývají často i nepoctivci, proto je prověření nabídky na místě. Dobře zvolená půjčka pro dlužníky může pomoci jak při koupi nutného vybavení domácnosti, tak při získání vlastního bydlení nebo refinancování jiných, méně výhodných půjček. Dlužníci pro tyto účely často využívají půjčky bez registru. které mohou být rizikovější. Proto je potřeba důkladně si projít smlouvu na půjčku pro dlužníky ještě před podpisem a nechat si vysvětlit vše, co by mohlo být nejasné.

Půjčky pro dlužníky nejsou levné

Vzhledem k tomu, že u půjček pro dlužníky nebývají přezkoumávány registry a někdy není potřeba ani potvrzení o výši příjmu, musí zájemce počítat s mnohem vyššími úroky a případnými poplatky za poskytnutí půjčky, za vedení účtu a podobně. Tyto náklady bývají obsaženy ve smlouvě o půjčce pro dlužníky. Někdy poskytovatelé vyžadují poplatky ještě před poskytnutím půjčky. Poplatky předem jsou skoro vždy signálem, že se nejedná o solidní půjčku.

Půjčka bez ověření

 Odkazy na články

Právě na poplatcích předem vydělává mnoho podvodníků, kteří po zaplacení žadateli žádnou půjčku nezajistí a poplatky nevrátí.

Je vhodné využít půjčku pro dlužníky?

Pokud už má někdo záznam v registru, měl by dobře zvážit, jestli si opravdu musí vzít další půjčku, zvláště tehdy, hrozí – li, že by mohl mít problémy s jejím splácením. V takovém případě by ho půjčka pro dlužníky mohla zavést k dalším dluhům a postupně do dlouhodobých potíží s předlužením. Finanční plánování je v případě půjčky pro dlužníky naprosto nezbytné, půjčka by měla pomoci, ne uškodit.

Diskuse

Novinky
Anketa