Hlavní strana - nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Půjčka na směnku bez příjmu

Svým charakterem se můžete za půjčku zaručit tak leda vlastním rodičům. Ti si i své případné pochybnosti nechají pro sebe. Jestliže si však chcete půjčit někde jinde,

jen vaše krásné modré oči zřejmě poskytovatele půjčky o vašich dobrých úmyslech a schopnosti dodržet dané slovo nepřesvědčí. Buďte proto připraveni, že se vytasí s požadavkem, abyste podepsali směnku.

Směnka jako záruka

Ačkoliv vám může přijít tento krok jako nepodstatná formalita, jen podpis načmáraný na cáru papíru, ve skutečnosti má podepsaná směnka velkou váhu. Je to cenný papír, a to i kdybyste ji napsali na promaštěný sáček od svačiny. Mýlí se, kdo se domnívá, že bez notářského ověření podpis neplatí, naopak, notář vám směnku nikdy neověří, stal by se tím totiž paradoxně jejím ručitelem. Podepsaná směnka v rukou věřitele je mu zárukou, že z vás půjčku i se smluvenými úroky dostane, i kdybyste se sebevíce vzpírali, a to poměrně rychle, neboť bude mít na své straně celý právní systém.

Dodržujte podmínky!

Vzbuzuje to ve vás obavy? Nemusí, jestliže jsou vaše úmysly čisté. Pokud dodržíte domluvené podmínky a budete věřiteli dluh splácet dle dohody, jednoho krásného dne, až vůči němu své závazky zcela uhradíte, se k vám směnka vrátí. Pak ji můžete – a dokonce byste měli – zničit a dál už na ni nemyslet.

Půjčka na směnku

 Odkazy na články

Jak si půjčit na směnku bez příjmu

Pro svou jednoduchost a spolehlivost je směnka běžným zajišťovacím prostředkem úvěrů u řady nebankovních společností a samozřejmým nástrojem ochrany soukromých investorů. Hledáte někoho, kdo vám tímto způsobem půjčí peníze? Na internetu si můžete vybírat. Jediné, nač je třeba dát pozor, je důvěryhodnost vybraného poskytovatele, neboť směnka se dá velice snadno i zneužít, zejména v případě, že ji podepíšete bianco, tj. nevyplněnou. Kdo vám pak zajistí, že na ni věřitel nevepíše sumu i mnohonásobně vyšší než původní dluh?

Diskuse

Pravý sloupec:

Novinky

Sociální sítě:

Anketa