Hlavní strana - nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Půjčka v insolvenci

Ať už se vám to povedlo jakkoliv, stalo se – nabrali jste si tolik půjček a nadělali tolik dluhů, že výsledkem je insolvence.

Půjčí vám někdo?

Zřejmě máte díky zkušenostem z minula o možnostech půjček docela solidní přehled, takže víte, že na finančním trhu je celá řada nebankovních společností, které vaše osobní záležitosti absolutně nezajímají. Můžete být čistí jako lilie, můžete mít dluhů jako máku, můžete vydělávat nebo být nezaměstnaní – co jim je po tom… Jediný, koho by to mělo zajímat, jste vy sami! Jak myslíte, že budete půjčku splácet, když máte sotva na holé přežití a evidentně vám to na to ani nestačí? 

Co bude dál?

Půjčíte-li si od někoho, kdo vaši finanční minulost neřeší, počítejte s naprosto nevýhodnými podmínkami – vysoké úroky, obrovské navýšení, RPSN v tisícovkách procent. Proč ne, věřitel riskuje a platíte za to vy. A svou situaci přitom nijak nevylepšíte. Teď si sice budete moci něco dopřát, ale příští měsíc, až budete muset platit? Teď vám došly peníze týden před výplatou, příští měsíc, až zaplatíte, dojdou ještě o týden dřív. Co potom? Půjčíte si zas?

Nebankovní půjčka

Odkazy na články

Sami si můžete bleskově spočítat, za jak dlouho budete totálně „v háji“!

Riziko, na které se nevyplácí zapomínat

A jestliže už vaše insolvence pokročila až k soudem schválenému osobnímu bankrotu – o to více přemýšlejte, než podniknete jakýkoliv neuvážený krok. Nezapomínejte, že jednou z jeho podmínek bylo, že už nebudete dělat žádné dluhy, které nejste schopni splácet – ve vaší situaci to logicky znamená vůbec žádné dluhy. A porušení podmínek osobního bankrotu může znamenat, že vám jej soud bez pardonu zruší a vy budete ne tam, kde jste byli, ale v situaci ještě nepředstavitelně horší!

Diskuse

Pravý sloupec:

Novinky

Sociální sítě:

Anketa