Vyhledávání v inzerátech
Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Nikdy si nepůjčím

Patříte mezi lidi, kterých se dluhy netýkají, nebo si myslíte, že jsou výsadou nezodpovědnosti? Možná máte z části pravdu, ale často to bývá úplně jinak.

Jak vzniká dluh

Dluh se vám nenápadně vetře do vašeho života. Často stačí jen zpožděná výplata, úraz, doplatek za elektriku, nebo zapomenutá pokuta. Někdy se dluhová spirála roztočí pro pár stokorun a odložením drobné splátky. A nejde vždy jen o nezodpovědnost dlužníka.

Dluhy je nutné řešit včas

Hodně lidí řeší své dluhy především další půjčkou. Je pravda, že i tento způsob vám může pomoci, ale jen v případě, že nový dluh bude mít svůj důvod a bude řešit danou situaci, čímž nejsou samozřejmě vánoční svátky nebo dovolená v zahraničí.

Přemýšlejte

Přemýšlejte hlavně před tím, než podepíšete další smlouvu, nebo směnku. Po určitém čase nedokáže většina lidí odpovědět na jednoduchou otázku. Na co konkrétně si peníze vlastně půjčili a to by se vám stát nemělo.

Půjčka a její možnosti

Půjčky můžeme rozdělit do třech skupin. První z nich- krátkodobé, spadají do skupiny rychlých půjček. Jedná se o půjčky, které vám mohou pomoci ve chvíli, kdy vám zaměstnavatel nevyplatí včas mzdu, nebo v případě nečekaného výdaje. Peníze získáte během krátké doby, někdy i za pár minut po schválení. Půjčujete si na období 15 – 41 dní podle podmínek věřitele, nebo vaší potřeby a po této době vracíte jednorázově celou částku i s poplatkem. I když v tomto případě musíte počítat s vyšším úrokem, leckdy vás zachrání před mnohem větším problémem, jako je případné zpoplatnění půjčky, exekuce a podobně. Berte však tuto možnost jako jednorázovou pomoc, kterou není vhodné opakovat každý měsíc. Druhou skupinu tvoří půjčky na středně dlouhé období. Dokážou vám vyřešit nákup ledničky, pračky, ale i automobilu. Některé společnosti vám nabídnou i možnost vyplatit jimi staré nevýhodné úvěry, a to za lepších podmínek, při kterých můžete ušetřit několik tisíc. Pozor však na konsolidaci půjček, což je úplně jiná kapitola a jedná se zde spíše o snížení měsíčních splátek, než celkového dluhu, který se tak může zvýšit i jednou tolik. Při podpisu smlouvy, buďte opatrní. Vždy si přečtěte podmínky, včetně penále a poplatků a nikdy neplaťte za slíbenou půjčku poplatky předem. Třetí skupinou jsou půjčky dlouhodobé.

půjčka pro problémové klienty

 Odkazy na články

Jedná se hlavně o hypotéky všeho druhu. Obvykle je splácíte déle než 15 – 20 let a proto je potřeba využít tuto možnost s rozmyslem. Protože se jedná o dlouhodobou investici, je nutné zůstat raději nohama při zemi a nedomlouvat si vysoké splátky, na které nemusíte mít za pár let příjmy. Zvažte své priority a potřeby. Zvažte, zda není lepší prožít spokojený život ve skromném prostředí menšího bytu, či domku, než riskovat, že přijdete o všechno díky ztrátě zaměstnání.

Diskuse

Novinky
Anketa