Hlavní strana - nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Stát půjčí mladým lidem na bydlení

Od konce dubna letošního roku mají mladí lidé možnost získat úvěr na bydlení od státu. Tento úvěr poskytuje státní Fond rozvoje bydlení (SFRB).

U mladých lidí s malými dětmi je v posuzování schopnosti splácet nižší než u bezdětných párů. Žadatelé po splnění podmínek mohou na jednu smlouvu dostat půjčku až do výše 600.000 Kč. Jedná se o tzv. program 600, na který bylo letos vyčleněno 100 milionů korun.

Podmínky pro získání úvěru:

Žadatel, který si žádá o tuto půjčku musí být mladší 36 let. Nezáleží na tom, zda jsou to manželé, nebo partneři či samoživitelé, ale musí pečovat o dítě, které je mladší 6 let. Když žadatel žádá o půjčku, nesmí být v době podání vlastníkem domu, nebo nájemcem družstevního domu.

Na co je úvěr určen?

Tímto úvěrem není možné rekonstruovat vlastní bydlení. Můžete tedy úvěr použít pouze na pořízení vlastního bydlení. Tedy na nástavbu nebo přístavbu bytu, výstavbu nemovitosti, nákup rodinného domu nebo převod podílu v bytovém družstvu.

Úvěr z programu 600 můžete čerpat pouze do výše 50% pořizovací ceny, minimálně 50.000 Kč, až do 600.000 Kč. Lze ho kombinovat s jiným úvěrem, ale nesmí součet těchto úvěrů přesáhnout 90% pořizovací ceny.

Splatnost úvěru:

Splatnost úvěru je do 15 let. Může se stát, že se stane mimořádná událost. Narodí se dítě, ztratíte zaměstnání, nebo vám zemře někdo z rodiny.

V tomto případě Fond umožňuje odložení splátky až na dva roky. Úroky však platit musíte neustále. Celková doba splatnosti i s prodloužením nesmí přesáhnout 21 let.

Půjčka

 Odkazy na články

Když svůj úvěr předčasně splatíte, nebo zaplatíte mimořádnou splátku, nemusíte platit Fondu žádné poplatky.

Fixní úroková sazba:

Fixní úroková sazba může být na dobu až 5 let.Výše této sazby se stanovuje ve výši základní referenční sazby EU, která může bát zvýšena maximálně o 1% a nejvíce pak o 2%.

Žádost je vyhodnocována kolem 14 dní. Když je bez komplikací, může být podepsána do jednoho měsíce.

Diskuse

Pravý sloupec:

Novinky

Sociální sítě:

Anketa