Vyhledávání v inzerátech
Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Vymáhání peněz bez smlouvy

Uzavření úvěrové smlouvy je velmi důležitým aktem, který by se neměl za žádnou cenu podcenit. Pokud přijdete do banky, bez přesné smlouvy u získání úvěru se nemáte šanci prosadit.

Součástí daného dokumentu bude mimo jiné splátkový kalendář a další důležitá fakta, jež se půjčka jako takové týkají. Drtivá většina nebankovních společností to má úplně stejně, jelikož prostě a jednoduše vyžadují, aby se obě strany dohodly na jasných pravidlech. Kde si lze tedy uzavřít půjčku beze smlouvy.

Půjčka bez uzavření smlouvy

Realizace půjčky bez uzavření smlouvy je samozřejmě možná, nicméně většinou se jedná o kontrakt mezi dvěma stranami, jež se velmi dobře znají. Mohou si tak důvěřovat a i při určitém prodlení splácení se mohou dohodnout. Pravda je ale taková, že jakkoli uzavírání ústních smluv o půjčkách je především ze strany věřitele velmi riskantní, jelikož nikdy člověk neví, jakým způsobem se může změnit bonita dlužníka. Tím pádem může dojít k velmi nepříjemným situacím.

Legální řešení najdeme jen stěží

Jestliže bychom měli hledat legální řešení, s největší pravděpodobností se potážeme se zlou. Dva lidé mezi sebou totiž často smlouvu uzavřou bez jakýchkoli svědků. V případném soudním řízení pak stojí slovo proti slovu a žádná ze stran nemá adekvátní řešení.

Půjčka

 Odkazy na články

Pokud by při uzavírání ústní dohody byl svědek, pak je možné jeho svědectví využít při soudním líčení.

Ilegální alternativy jsou jasné

V případě takovýchto ústních dohod a finančních prostředcích se bohužel mnohdy spíše praktikují metody vymáhání typické pro spodní vrstvy společnosti. Jedná se samozřejmě o ilegální akce na vlastní riziko. Typické je zejména vydírání druhých osob, nicméně je nutné zmínit také fyzické násilí a některé jiné praktiky. V každém případě je mnohem lepší úvěrovou smlouvu sepsat a máte vyhráno.

Diskuse

Novinky
Anketa