Hlavní strana - nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Jak na vymazání záznamu v registrech

Vzít si půjčku není v dnešní době zase až tak nic neobvyklého, ani nic, co by se dalo označit slovem nemožné. Kdo má o půjčky konkrétní zájem, ten má na výběr z řady možností, kde si může o peníze požádat.

Pokud se podíváme na ty hlavní, jedná se o:

  • Bankovní půjčky
  • Nebankovní půjčky
  • P2P půjčky

Vzhledem k novelizacím našich zákonů došlo k tomu, že jakýkoliv poskytovatel má aktuálně povinnost prověřit schopnosti splácení toho, komu peníze poskytuje. V praxi to znamená, že může požadovat nejenom informace o příjmu, ale může nahlížeti do registrů. A to se pochopitelně jeví jako velký problém. Mnoho lidí proto hledá možnosti, jak svůj záznam z registru vymazat.

Zkontrolujte, v jakých registrech figurujete

Než se pustíte do jakýchkoliv kroků, které jsou spojeny právě s vymazávání z registrů, je třeba zjistit, zda v nich vůbec figurujete. A pokud ano, tak i zjistit, ve kterých konkrétně figurujete. Dnes není problém požádat si o konkrétní výpis, který může být zaslán poštou, emailem, ale třeba také formou SMS. Doporučujeme se zaměřit na trojici neznámějších registrů, jelikož právě do nich je nejčastěji nahlíženo. Jedná se o tyto:

  • BRKI
  • NRKI
  • SOLUS

Oslovte toho, kdo vás do registru zapsal

Jak se vůbec do registru dostanete? Je to celkem jednoduché. Stačí jenom za něco zaplatit později a problém je na světě. Rázem jste ve skupině lidí kteří začnou vyhledávat půjčky bez nahlížení do registru. Registry ale nefungují tak, že by byl záznam doživotní. Obvykle se po pár letech smaže. A jak se daný záznam vytvoří? Uvede ho tam ten, komu jste nezaplatili včas. Mohou to být banky i nebankovní společnosti, kterým jste dlužili půjčku. Stejně tak se může jednat o dodavatele energií, nebo například mobilní operátoři.

Ti mají zároveň povinnost záznam spravovat. A to v tom smyslu, že když dojde k vyrovnání závazků, musí to v registru uvést. Pokud to neudělají, může být daná informace v registru až doživotně. Jestliže jste takovou chybu objevili, kontaktujte toho, kdo vás do registru zapsal. Pokud je to delší dobu, dojde jak na opravu, tak i na to, že by daný záznam měl zmizet.

Možné je také počkat

Dále je třeba říci, že zápisy v registrech jsou vymazávány automaticky. Po určité době od chvíle, kdy je uvedeno, že je vše v pořádku. Proto než se podíváte třeba na půjčky finmoney, podívejte se i do registru, jak na tom vaše záznamy jsou. Pokud zde ještě existují, může být cestou k vymazání trpělivost. Každý registr má samozřejmě jiné lhůty pro to, aby záznam smazal. Na ty je dobré se informovat a následně si spočítat, jak dlouho ještě bude trvat, než záznam sám zmizí. Pokud chybí pár měsíců, je vhodné počkat. Je to pro vás v danou chvíli ta nejjednodušší možnost, jak na vymazání zápisu v registrech.

Uhraďte své závazky

Podíváme se i na radu další. Pokud stále nemáte vyrovnané své závazky a dluhy, je nemožné, aby bylo vaše jméno z registru vymazáno. Proto při jakémkoliv požadavku na výmaz vaší osoby je nutné vždy udělat onen velmi důležitý první krok. Tedy krok založený na tom, že uhradíte své závazky a dlužné částky. A to u všech společností, bank a institucí, které vás do registru zapsaly. Bez toho nemlže být vymazání vašeho záznamu docíleno. Jakmile se vaší strany tak stane, určitě doporučíme registr kontrolovat a hlídat onu dobu, kdy daný záznam zmizí. Navíc je třeba připomenout, že ne pokaždé je vymazání nutností. Mnohdy jsou kontroly v registrech individuální a pokud jde o drobný a starší prohřešek, tak k němu není ze strany poskytovatele peněz nijak výrazně přihlíženo. Navíc existují i poskytovatelé, kteří nahlížejí jenom do některých registrů. Figurace v jiném pro vás při žádosti nemusí nic znamenat.

TOP inzeráty
Žádný inzerát nebyl zatím topován. Chcete-li být první, zvolte top_box tarif v sekci platba za zobrazení.

Pravý sloupec:

Jirkova půjčka

Online katalog půjček. Srovnání
bankovních i nebankovních půjček.

Půjčky bez registru

Katalog půjček Bahal.cz nabízí
inzerci bankovních i nebankovních úvěrů

Velké srovnání půjček

Půjčte si raději peníze od
prověřených společností, ať se nespálíte...

Novinky

Sociální sítě:

Anketa