Hlavní strana - nad nadpisem:

Vyhledávání v inzerátech

Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Jak rychleji splatit půjčku?

Jednou z prvních otázek, kterou si musíme zodpovědět, zní „jak lidé dosáhnou svých cílů“. V tomto případě je našim cílem rychlejší zaplacení všech našich dluhů.

Což je jednoznačně jedna z nejtěžších věcí. Od přírody je pro nás těžké změnit zaryté návyky a zlozvyky, které nás přivedli do dluhů a podle kterých i své půjčky a úvěry splácíme.

Jedním z důvodu je také to, že do zlozvyku se dostáváme dlouho, ale očekáváme, že se z něj dostaneme pres noc. Dluhy jsme si udělali v podstatě také přes noc, ale splácet je máme několik let.

Pro rychlejší splácení všech dluhů je tedy velmi důležité si uvědomit, že změna návyků potrvá déle než přes noc, ale efekt bude dlouhodobý ne-li trvalý.

Pro snížení dluhu je tedy v první řadě důležité změnit špatné návyky na ty dobré. Nemůžeme například neustále hledat chyby a vinu u druhých. Za vše si můžeme jen mi sami, nikdo jiný. Tohle si vryjte hluboko do svých mozkových závitů.

Nelze například mít dluhy, které nám přerostly přes hlavu a žít neustále podle starých zvyků a pravidel. Důležité je sepsat si své priority a podle nich se řídit.

Uvedu vám příklad. Protože jste byli velmi nezodpovědní a pořídili jste si drahé půjčky na svou osobní spotřebu, tak vám nyní nezbývá už ani na nájem a platíte ho pozdě.

Majitel bytu už vás několikrát upozornil na pozdní placení nájmu, až mu došla trpělivost a napsal vám na dveře vzkaz, že se asi budete muset vystěhovat, protože platíte nepravidelně a pozdě. Vy se začnete ihned rozčilovat, že v bytě žijete přeci již čtyři roky, a že by mohl přimhouřit oko.

Rychlá půjčka na ruku

 Odkazy na články

Vůbec vás nenapadne, že je to vaše chyba a večer jdete s přáteli na pivo, víno nebo se jen prostě pobavit. Místo toho byste ale měli přemýšlet, jak zajistit více peněz do svého rozpočtu. V žádném případě nemůžete obviňovat majitele bytu a nadávat na něj. On chce jen své peníze.

Změňte své návyky včas, tak abyste mohli platit své půjčky a dále si půjčovat již jen rozumně, vůbec nebo jen v případě, že půjčku za vás zaplatí někdo jiný. Ano i tohle finančně vzdělaný člověk dokáže, neplatí své půjčky, protože je platí za něj někdo jiný.

Pravý sloupec:

Novinky

Sociální sítě:

Anketa