Vyhledávání v inzerátech
Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Akce a reakce

Ten, kdo se jednou zadluží, jen těžko se "vyhrabává" z oné pomyslné dluhové pasti. Tím, že si vezmete nějakou půjčku a nastane situace, kdy nemůžete splátky řádně hradit, si zpečetíte svůj osud. 

Může se stát cokoliv. Onemocníte, přijdete o práci nebo musíte uhradit půjčku za někoho jiného, jemuž jste ručil/a. Takových situací a důvodů existuje mnoho a je třeba počítat s reakcí protistrany. No, a exekuce jsou pouhým důsledkem.

Proto označení akce a reakce. Akcí je podpis smlouvy o půjčení a reakcí exekuce.

Reakcí věřitele také může být osobní, telefonická či písemná kominace s dlužníkem. Buďto se snaží najít nějaké společné východisko nebo si jdou tvrdě za svým a rovnou přistupují k vymáhání. A to jakoukoliv cestou. Vyhrožováním, soudní cestou a třeba i exekucí z platu. Je pochopitelné, že chcou dostat zpět své peníze a navíc na tom ještě i vydělají. Původní dlužná částka navýší o různé soudní poplatky, úroky či smluvní pokuty.

Proto je velmi důležité před podpisem jakéholiv smlouvy, vše náležitě a svědomitě zvážit. Zvážit možné důsledky a a zda budete schopni je případně ustát. Něco podepsat je vemi snadné, ale spadnout do dluhové pasti je ještě jednodušší. A navíc do toho zatáhnete nejen svou osobu, ale i ostatní členy rodiny (možná i přátele).

Inzerce půjček

 Odkazy na články

Někteří ve svém konání mohou dojít až tak daleko, že se uchylují k insolvenci, aby se alespoň nějakým způsobem osvobodili od těchto dluhů. Věřitele nezajímá, co bylo příčinou dluhu. Vhtějí zpět své peníze. Jenže insolvence může být řešením pouze pro některé lidi. Záleží na okolnostech a schválení soudu, zda vám toto bude umožněno.

Spousta společností nabízející půjčky láká potencionální klienty a sladké řečičky a dotyčný nepřemýšlí nad možnými riziky. Nepodceňujte tato rizika a vše si raději velmi dobře promyslete. Po akci totiž přijde reakce a tato reakce se vám vůbec nebude muset líbit. 

Novinky
Anketa