Vyhledávání v inzerátech
Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Proč a jak správně investovat do zlata

Zlato je celosvětově velice mocný kov. Vždy ale investice do zlata výhodná být nemusí. V dnešním článku se na investici do zlata podíváme pěkně z blízka.

Aktuální problematika investice do zlata

Již od středověku má zlato nesmírnou hodnotu. Tuhle hodnotu si dokázalo zlato udržet až do dnešních časů. Přesto to aktuálně se zlatem tak dobře nevypadá. V posledních letech zlato svoji hodnotu ztratilo. U zlata se jedná o něco nevídaného. Za tento pokles může zejména Čína a Indie. V těchto zemích se zbrzdil ekonomický růst, což ovlivnilo poptávku po zlatě. Tento fakt rapidně ovlivnil cenu a hodnotu zlata. Jak to se zlatem bude dál nikdo neví.

Proč tedy do zlata investovat

Investicí do zlata diverzifikujeme své portfólio investicí, což je v dnešní době určitě potřebné. Investováním peněz do jednoho druhu aktiva je poměrně riskantní. Investovat by jsme měli minimálně do 3 druhů aktiv. První možností jsou nejčastěji cenné papíry, dále se nám ale nabízí například nemovitosti a třetí využitelnou složkou je movitý majetek. Právě do movitého majetku patří ono zlato, popřípadě jiné cenné kovy. Investicí do zlata se tedy chráníme před rizikem poklesu některého z typů aktiv. Pokles nás samozřejmě zasáhne, rozhodně ale kvůli tomu nepřijdeme na mizinu. 

Jistí si nemůžeme být nikde

Jistotu nezískáme nikde. Jestliže se například rozhodneme šetřit peníze, není moudré je uchovávat v podobě klasických bankovek.

Půjčka

 Odkazy na články

Peníze jsou poměrně nejistým typem aktiv. Zato zlato je na uchovávání finanční hodnoty poměrně ideální. Před pár lety cena zlata rostla rapidním tempem. Díky tomu jsme si investicí do zlata mohli přilepšit. Dnes se hodnota zlata ustálila a investicí do něj si již příliš nevyděláme (alespoň v následujících měsících).

Budoucí hodnotu zlata však nikdo předpovědět nedokáže a můžeme pouze spekulovat. Je možné, že cena zlata začne zase stoupat, zůstane stálá, nebo se začne propadat.

Diskuse

Novinky
Anketa