Vyhledávání v inzerátech
Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Doopravdy si potřebujete půjčit? Zkuste nebankovní půjčku!

Půjčit si je snadné, splácení je pak horší. Než se rozhodnete pro půjčku, měli byste uvážit, zda takto získané finance skutečně nutně potřebujete a zda byste nenašli jiné řešení finanční situace, než půjčku.

Pokud nevidíte jinou možnost než si půjčit, dodržte několik pravidel. Především si půjčte jen tolik, kolik skutečně potřebujete a kolik budete schopni bez problémů splácet. Půjčku využijte pouze na to, co má trvalejší hodnotu. Vytvořte si alespoň minimální rezervu, abyste mohli uhradit několik splátek i v případě, že byste z nějakého důvodu nemohli splácet.

Banka nebo nebankovní společnost

Půjčit si v bance nebo u nebankovní společnosti? To je jedna ze základních otázek, kterou si zájemci o půjčky kladou. Banky u svých půjček tradičně inzerují nízké úroky a solidnost nabídky, ovšem někdy podobné podmínky nabízejí i nebankovní poskytovatelé. Hlavní rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou je v tom, že banky své klienty velmi důkladně prověřují. Příjmy, registry dlužníků, stávající půjčky – vše podléhá důkladné kontrole. Nebankovní společnosti tak přísné nejsou. Některé prominou zájemcům i nemožnost doložit příjmy nebo zápis v registru dlužníků.

Zažádat můžete i online

Můžete si vybrat, jakým způsobem o půjčku požádáte – zajdete na pobočku, vyřídíte vše telefonicky nebo využijte možnosti požádat o půjčku online? Některé půjčky můžete online vyřídit celé, některé si pouze předjednáte a pro definitivní rozhodnutí a k podpisu smlouvy musíte stejně na pobočku nebo obchodní místo. Využít můžete i nabídky předschválených půjček. Pokud nepotřebujete větší částku a v krátké době budete moci půjčku splatit,

Nebankovní půjčka

 Odkazy na články

vyberte si některou z rychlých půjček, u kterých máte jistotu, že některou z nich získáte.

Půjčku si prověřte

Zamyslete se nad tím, zda je půjčka opravdu tak výhodná, jak se vám na první pohled zdálo. Pokud si nejste při porovnávání půjček jistí, využijte některou z webových kalkulaček. Přečtěte si důkladně smlouvu a zaměřte se na poplatky. Ty by mohly vaši půjčku důkladně prodražit. Také sankce při nesplácení či předčasném splacení mohou přijít draho. S půjčkou bývá často spojena povinnost mít účet u banky, zde také můžete přijít o značné finance.

Diskuse

Novinky
Anketa