Vyhledávání v inzerátech
Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené

 

Jak získat půjčku bez úroků

Myslíte si, že půjčka bez úroků neexistuje nebo ji získáte jen od příbuzných nebo od dobrých známých? Půjčku bez úroků vám však mohou poskytnout i tolik proklínané kreditní karty - když je ovšem umíte správně využít.

Kreditní karty svádějí k utrácení, mají nevýhodný úrok, můžete se díky nim příliš zadlužit. To je sice pravda, ale s kreditní kartou si můžete dopřát i bezúročnou půjčku, a to dokonce opakovaně. Půjčka bez úroků s pomocí kreditní karty znamená, že si od banky půjčíte zdarma.

Půjčku umožňuje bezúročné období karty

Naprostá většina kreditních karet má nastaveno tzv. bezúročné období. Pokud si prostřednictvím kreditní karty půjčíte a dluh ještě v rámci bezúročného období uhradíte, získáte půjčku bez úroků. Pozor je třeba dát na délku bezúročného období – každá banka má možnost stanovit termíny bezúročných období jinak. Většinou to bývá 55 nebo 50 dní. Pokud tuto dobu překročíte, ztratíte možnost využít půjčku bez úroku.

Termíny bezúročného období si pořádně spočítejte

Určitě se vyplatí důkladně si pročíst podmínky smlouvy, ve kterých je definováno bezúročné období. Najdete zde informaci o tom, od kdy se počítá bezúročné období, což nemusí být den platby, ale třeba 1. den v běžném měsíci. Pak se může stát, že čerpáte půjčku bez úroků po mnohem kratší dobu, než jste si mysleli. Navíc se bezúročné období nemusí vztahovat ke všem transakcím.

Nebankovní půjčka

 Odkazy na články

Půjčka bez úroků je někdy podmíněná pouze bezhotovostními platbami a neplatí při výběru z bankomatu.

Úroky již od prvního dne

Pokud půjčku bez úroků nesplatíte v termínu, začnou vám nabíhat úroky. Ty se počítají již od prvního dne po skončení bezúročného období a u kreditních karet rozhodně nejsou nízké. Také poplatek za vedení kreditní karty může půjčku bez úroků prodražit. Úroky jsou u různých typů karet různé, je jen na vás, zda usoudíte, jestli finance nezbytně potřebujete, a zda musíte nakupovat právě na kreditní kartu.

Diskuse

Novinky
Anketa